Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA

GRUPA SIM

GRUPA SIM »

S - Społeczny  

I - Instruktor

M - Młodzieżowy

Kim jesteśmy ?

Jesteśmy grupą zwyczajnych ludzi których połączyła chęć niesienia pomocy ludziom, którzy jej potrzebują. Każdy z nas jest inny ma swoje zainteresowania, swoją drogę życiową, postanowiliśmy je połączyć i dzięki temu możemy pomagać w różnych dziedzinach życia. Ale wolontariat to nie tylko danie siebie innym to także poznawanie, siebie nowych możliwości, z każdym dniem uczymy się od siebie czegoś nowego. Nasza grupa to nie tylko praca w wolontariacie to także, zespół zgranych przyjaciół który stara dać od siebie tyle ile to tylko możliwe.

Co robimy ?

W Lublinie działamy od 2003 roku. Naszym zadaniem jest realizowanie działań Czerwonokrzyskich, a także wymyślanie nowych sposobów niesienia pomocy innym.

Realizujemy programy i akcje Polskiego Czerwonego Krzyża takie jak:

  • Super Wiewiórka- Przyjaciółka Oli i Kuby – pracując przy tym programie prowadzimy zajęcia w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Naszym celem jest wykształcenie u najmłodszych umiejętności bezpiecznego zachowywania się dzieci w różnych sytuacjach. Każdy z nowych członków klubu jest przez nas mianowany, oraz bierze udział w uroczystym ślubowaniu.
  • Ratowniczek- program dzięki, któremu uczniowie w wieku 7-11 lat zapoznają się z podstawami udzielania pierwszej pomocy, oraz sposobami zapobiegania im. Naszym zadaniem jest prowadzenie cyklu spotkań w lubelskich szkołach.
  • Organizujemy zbiórki żywności, pieniędzy oraz przyborów szkolnych podczas „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki”; „Wielkanocy z PCK”; „Wyprawki dla Żaka” czy tygodnia czerwonokrzyskiego. Po zbiórkach organizujemy zabawy podczas, których nasi podopieczni mogą odebrać przygotowane dla nich paczki.

Uczymy mieszkańców naszego miasta, a także województwa udzielać pierwszej pomocy, organizujemy pokazy w Lublinie, ale też mniejszych miejscowościach . Jeździmy po szkołach i festynach, gdzie prezentujemy sposoby udzielania pierwszej pomocy , a także szkolimy w tym kierunku. Pomagamy przy organizacji Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Zabezpieczamy imprezy masowe. Podczas wakacji jeździmy na obozy dla nas, gdzie poznajemy nowe sposoby realizowania założeń czerwonokrzyskich, poznajemy wolontariuszy z całego kraju, a także wolontariuszy innych państw. Jednak osoby szkoleniowe to nie wszystko jesteśmy również na koloniach dla naszych podopiecznych, gdzie występujemy w roli kadry wychowawczej. W ciągu roku szkolimy się by być jak najlepszym w tym co robimy. Ale nie zamykamy się tylko na działania PCK wspieramy także inne akcje takie jak WOŚP, czy Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Jak do nas dołączyć ?

Jeżeli czasem zastanawiasz się co zrobić ze swoim wolnym czasem, czujesz, że siedzenie przed komputerem to nie jest ta forma relaksu która ci odpowiada. Chcesz poczuć się potrzebny, zobaczyć jak pojawia się uśmiech na twarzach ludzi, którzy śmieją się dzięki twojej pomocy. Napisz do nas, przyjdź na spotkanie, a gwarantujemy Ci, że znajdziemy coś dla ciebie. U nas na pewno się spełnisz i skończysz z nudą w swoim życiu. Wystarczy, że masz więcej niż 14 lat, pozytywne nastawienie do ludzi, trochę wolnego czasu, oraz chęci do niesienia pomocy innym.

Napisz do nas:
sim.lublin@pck.org.pl

Wersja do druku